Jo Nesbo "Czerwone Gardło"
    Książka "Czerwone Gardło" Jo Nesbo jest trzecią książką o słynnym komisarzu Harrym Hole. Od pierwszej książki jestem po uszy zakochana w tej serii. Ostrzegam, że jeśli kochacie krymianły te w zupełności mogą was uzależnić!


    Jo Nesbo jest norweskim pisarzem, muzykiem w kapeli rockowej, a z wykształcenia ekonomistą. Pracował jako makler oraz dziennikarz, jednak porzucił to wszystko dla swojej pasji - pisania. Został również tekściarzem zespołu Di Derre. Na tym nie kończy się jego udział w rynku muzycznym. Rola tekściarza nie wystarczyła Jo Nesbo więc nagrał również płytę solową. Jest jednym z najwybitniejszych i najpopularniejszych skandynawskich autorów. Jego książki są tłumaczona na 20 języków i nie schodzą z list bestselerów. Dodatkowo seria powieści o Harrym Hole zdobyła wiele nagród krajowych i zagranicznych.

    Harry Hole nie jest zwykłym komisarzem. Różni się znacznie od całej reszty swojej załogi. Jest niepokorny, uparty oraz bardzo samotny. Mimo zakazów i nakazów zawsze robi to co chce i to co uważa za słuszne. Pomimo niesamowitych historii kryminalnych Jo Nesbo przeplata przez akcje książki również wiele innych wątków takich jak zakochanie, problem z alkoholem, śmierć matki czy choroba siostry. "Czerwone Gardło" to niezwykła opowieść, która nie daje nam na złapanie tchu, ponieważ co chwilę jesteśmy poddawani wielu zwrotom akcji. Nie będę opowiadała wam całej historii, ponieważ nie ma to być spojler czy streszczenie książki. Ma to być krótka recenzja, którą zakończę słowami "Kocham tego faceta i każdą jego książkę!"
A jak wy oceniacie powieść "Czerwone Gardło"? 
Która z książek Jo Nesbo spodobała wam się najbardziej?

Facebook bloga: Book Written Rose
Strona Jo Nesbo: jonesbo.pl

4 komentarze:

 1. świetny post!
  http://poziomka1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jo Nesbo wciaz przede mną, ale słyszałam o nim tyle dobrego, że na pewno sięgnę po którąś z jego pozycji!
  Piękny wygląd bloga, jestem zachwycona :)
  Pozdrawiam! annwithbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Jo Nesbo <3 a intryga w Czerwonym gardle jest chyba najbardziej zawiła spośród jego wszystkich książek. Miałam podejrzenia co do rozwiązania i do zabójcy i to się sprawdziło! Ale do ostatnich chwil nie byłam pewna

  Zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny post :)
  zapraszam na NOWY POST i do obserwacji! <3 locastrica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Book Written Rose , Blogger