Miesięczne DIY #2

Miesięczne DIY #2   Drugi post z cyklu "Miesięczne DIY" może nie być, aż tak spektakularny jak gitara, która wam niesamowicie przypadła do gustu. Dziś trochę z kategorii wystrój wnętrz oraz dodatki, a także trochę urodowo.


Zeszyt z dowolną grafiką


A więc zacznijmy od personalizowanego zeszytu. Kochasz Paryż? Fotografie? Zwierzęta? A może jakiś zespół muzyczny? Zeszyty z nadrukami albo nie przypadły ci do gustu, albo są zbyt drogie? Nie martw się! Zaraz zobaczysz jak łatwo zrobić zeszyt, który w 100% będzie twój. Będziecie potrzebować:

  • Zeszyt
  • Taśma dwustronna
  • wydrukowane zdjęcia, które chcemy umieścić na naszym zeszycie
  • nożyczki
  • Taśma ozdobna


     Zeszyt musicie obkleić taśmą dwustronną, a następnie wystarczy przykleić obrazki, które wydrukowaliśmy. Najlepiej, jeśli wcześniej poukładać sobie zdjęcia tak, aby później nie było problemu z odklejaniem i przekładaniem ich. Po przyklejeniu wszystkich zdjęć najlepiej brzeg zeszytu zakleić ozdobną taśmą, aby zdjęcia się nie podwadzały itp. podczas otwierania i zamykania zeszytu.

Szklany pojemnik Chanel

   Aby zrobić piękny pojemnik np. na pędzle, z etykietą Chanel N°5 oraz ziarnami kawy nie potrzebujecie wiele. Wystarczy taśma dwustronna, wydrukowany w odpowiednim rozmiarze napis, szklany pojemnik oraz ziarna kawy.    Następnie wycięty już napis trzeba przykleić za pomocą taśmy dwustronnej na szklany pojemnik. Później wystarczy już tylko przesypać do niego ziarna kawy, które będą odgrywały rolę ozdobną, będą dawały pięknego zapachu oraz będą trzymały nasze pędzle w takiej samej pozycji, w jakiej je włożymy.Kosmetyk do oczyszczania i demakijażu
na bazie olejów

    Po przeczytaniu książki "Sekrety urody Koreanek" zapragnęłam oczyszczać moją twarz kosmetykami na bazie oleju. Szukając w internecie opinii i informacji na tema takich kosmetyków natknęłam się na metodę OCM, czyli Oil Cleansing Metod. Do zrobienia "mikstury" olejowej potrzebujecie oleju rycynowego oraz co najmniej jednego innego oleju. Ja wybrałam dodatkowo olej kokosowy, oliwę z oliwek oraz olej lniany. Na temat metody OCM oraz właściwości i różnic pomiędzy olejami napiszę wam w oddzielnym poście.


     Najważniejsze tutaj są proporcje. Jeśli macie skórę suchą należy zastosować 10% oleju rycynowego, jeśli normalną - 20% oleju rycynowego, natomiast jeśli tłustą - 30% oleju rycynowego. Reszta to oleje bazowe. Wszystko należy wlać do jednego pojemnika i przed użyciem wstrząsnąć.


    Dziękuję wam kochani za uwagę! Następny post z cyklu "miesięczne DIY" już w przyszłym miesiącu. 
Powiedzcie, który sposób DIY spodobał wam się najbardziej,
lub jaki chcielibyście zobaczyć w przyszłym miesiącu.

Facebook bloga: Book Written Rose
Copyright © 2014 Book Written Rose , Blogger